Nasz zakład produkcyjny od przeszło 20 lat konstruuje oraz wytwarza różnego rodzaju podnośniki i podesty nożycowe. Przez ten czas rozwinęliśmy umiejętności i posiedliśmy wiedzę pozwalającą nam na zdobycie pozycji lidera w branży urządzeń dźwignicowych. Prowadzimy prace badawcze i wykorzystujemy najnowsze rozwiązania techniczne, adoptując je na potrzeby naszych konstrukcji. Dzięki tym działaniom oferta Columbus Mckinnon jest nieustannie poszerzana o nowe modele podnośników, posiadające coraz bogatszą funkcjonalność. By zachować wiodącą pozycję rynkową, od zawsze stawiamy na skuteczność, kompleksowość i innowacyjność naszych rozwiązań.

 

 

Projektowanie

 Dzięki bogatemu doświadczeniu, nowoczesnym narzędziom i rozległej wiedzy naszych inżynierów, produkty Columbus Mckinnon są idealnie dopasowane do potrzeb klienta już na poziomie projektu. Daje to gwarancję, że zamawiane urządzenie doskonale sprawdzi się w konkretnych zastosowaniach, do których zostało przeznaczone. Jako jeden z niewielu producentów w Europie dysponujemy własnym, specjalistycznym oprogramowaniem, które umożliwia bardzo szybką weryfikację modeli przy uwzględnieniu wszystkich współzależności kinematycznych, oraz mechanicznych. Podstawą tych obliczeń jest norma produktowa PN EN 1570 +A2, która w przypadku urządzeń produkowanych przez Columbus Mckinnon pozostaje w pełni zachowana. W naszej pracy wykorzystujemy najnowsze otoczenie projektowe, takie jak choćby SolidWorks, czy specjalistyczne aplikacje dla podnośników nożycowych. Doświadczenie w połączeniu z nowoczesną technologią pozwala nam nie zawodzić oczekiwań naszych klientów.

Doświadczona kadra inżynierów. Nowoczesne narzędzia projektowe. Własne, specjalistyczne oprogramowanie.

Produkcja

Produkcja w naszym zakładzie w Plewiskach przebiega według najwyższych europejskich standardów. Stawiamy na jak najszerszy zakres prac wykonywanych w naszej centrali. Od starannego doboru materiałów, ich obróbki, pracy spawaczy z uprawnieniami dozorowymi, aż do montażu końcowego – w pełni kontrolujemy cały proces produkcyjny. Ogromne doświadczenie inżynierów sprawia, że nasze konstrukcje są solidne i niezawodne. Wszystkie produkty Columbus Mckinnon Polska Sp. z o.o. spełniają wymogi dyrektywy maszynowej 2006/42/WE i są oznakowane znakiem „CE”. Posiadamy możliwość wykonania podestów i dźwigników platformowych do 6m wysokości podnoszenia i udźwigów do 25t.

Własne zasoby produkcyjne. Doświadczone ekipa pracowników. Pełna kontrola procesów.

Procesy spawania pod nadzorem inż. spawalnika na podstawie aktualnych uprawnień oraz zgodnie z PN-EN ISO 15613:2008 (kwalifikowana technologia WPQR).

Badania i testy

Bezpieczeństwo traktujemy priorytetowo. Podesty i podnośniki hydrauliczne Columbus Mckinnon również w tym aspekcie spełniają najwyższe standardy. Każde nasze urządzenie przechodzi obszerne badania typu, uwzględniające analizę ryzyka wg EN 1050 oraz wytyczne normy produktowej PN EN 1570+A2. Badania te obejmują nie tylko zakres specyfikacji, rysunków warsztatowych, elektryki oraz hydrauliki, ale również obliczenia wytrzymałościowe i dokumentację produktową.
– badanie różnego rodzaju obciążeń płaszczyznowych

– badanie każdego podzespołu bezpieczeństwa oraz działania

– dynamiczne testy obciążeniowe z 110% wartości udźwigu nominalnego

– statyczne testy obciążeniowe z 125% wartości udźwigu nominalnego

Dzięki obszernym i rygorystycznym procedurom testowym, oddajemy naszym klientom do dyspozycji niezawodne i bezpieczne urządzenia dźwignicowe. Na ich życzenie wystawiamy atesty zakładowe wg. DIN EN 10204.

Pełen zakres badania typu. Rygorystyczne i dopracowane procedury testowe.

Montaż

Instalację urządzeń dźwignicowych Columbus Mckinnon przeprowadza grupa wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem montażowym. Montaż przebiega na zasadzie obustronnych ustaleń szybko, sprawnie i bezproblemowo w lokalizacji klienta. Już na etapie ofertowania wyjaśniamy i uwzględniamy warunki lokalizacyjne.
Najczęstszym wariantem montażowym jest montaż podnośnika w fundamencie na podstawie doręczonego planu zabudowy fundamentu. Wzorcowy plan zabudowy fundamentu znajdziesz tutaj: [plan_zabudowy_fundamentu.pdf] lub w obszarze [download]. Nasza służba techniczna weryfikuje także założenia montażowe bezpośrednio u Klienta, sprawdzając między innymi minimalne odległości, miejsce lokalizacji sterowania lub dojście zasilania podnośnika. Aby zapewnić sprawny i profesjonalny montaż, przed przystąpieniem do montażu sprawdzamy spełnienie założeń lokalizacyjnych za pomocą ankiety przedmontażowej.

Profesjonalny i sprawny proces montażu.

Rejestracja UDT

Towarzyszymy klientom od etapu projektowania, aż do odbioru naszych urządzeń przez Urząd Dozoru Technicznego. Zapewnia to bezproblemową rejestrację w UDT, oraz odciążenie naszych zleceniodawców od zbędnych formalności. Takie rozwiązanie pozwala możliwie szybko rozpocząć użytkowanie dostarczonych przez nas podnośników i podestów.

Bezproblemowa rejestracja UDT. Pełen zakres uprawnień konserwatorów UDT.

Serwis

Sprawny serwis posprzedażowy.