Barierki ochronneBarierki ochronne na jednym lub wielu bokach są wymagane, jeżeli przewidziana jest współjazda osoby obsługującej. Columbus Mckinnon oferuje barierki zarówno zamocowane na stałe, jak i zdejmowalne.

Standardowa wysokość barierki wynosi 1100 mm i posiada przepisowe ograniczniki na wysokości kolan oraz stóp. Często wersje dźwigników są wyposażane w drugie sterowanie, które zostaje zamocowane na barierce.

Fartuchy ochronneFartuchy ochronne mogą być przewidziane na dowolnym boku dźwignika i spełniają zasadniczo dwa zadania:
1) Chronią obszar ruchomy pod platformą przed ewentualnym dojściem przez osoby postronne oraz
2) Zapobiegają zanieczyszczeniu obszaru pod platformą, np. na skutek nawiewu odpadów lub liści.

Fartuchy ochronne są także wszędzie tam wymagane, gdzie osoba obsługująca nie ma
wglądu “pod kapelusz”, np. stojąc na platformie i sterując z platformy.
Zastosowanie fartuchów ochronnych często wymaga powiększenia platformy.

Klapy przeładunkoweKlapy przeładunkowe służą do połączenia powierzchni ładunkowej pojazdu z dźwignikiem w celu dokonania procesu rozładunku lub załadunku pojazdów. Po nasadzeniu klap przeładunkowych na pakę pojazdu można wygodnie przemieścić ładunek, np. za pomocą wózka paletowego.

Najczęstszą wersją klap przeładunkowych są segmentowe klapy podnoszone ręcznie o
podziałce 400 mm. Klapy przeładunkowe mogą być zastosowane na każdym boku
dźwignika o różnych udźwigach od 2t do 6t.

Bramki portaloweBramki barierowe stanowią skuteczne zabezpieczenie przed upadkiem osoby, przybywającej na górnym poziomie, przykładowo na rampie.Najczęściej stosowane są od strony przylegajacej do rampy. Barierka na podnośniku opada wraz w podnośnikiem, aż do jego pozycji spoczynkowej i zatrzymuje się mniej więcej na wysokości 1100 mm, w ten sposób ograniczając zagrożenie upadku osoby z rampy.

Poziomą poprzeczkę bramki portalowej można wykonać w wersji oznakowanej skośnymi pasmami czarno-zółtymi. Takie oznakowanie ma charakter ostrzegawczy i zwiększa poziom bezpieczeństwa.

SterowaniaPodnośniki platformowe Columbus-Mckinnon mogą być wyposażone w różne sterowania, w uzależnieniu od potrzeb użytkownika i konfiguracji samego podnośnika. Realizujemy także zaawansowane sterowania na bazie sterowników lub dopasowane do linii technologicznej.

Standardowym sterowaniem jest solidna i odporna na uderzenia kaseta sterująca z przyciskami Góra/Dół/Awaria na kablu spiralnym o długości 1,8m. Często sterowanie jest także realizowane jako skrzynka naścienna lub panel sterujący na dźwigniku (lokalizacja na barierkach).

Blokady przeciwstoczeniowe

Blodaky przeciwstoczeniowe działają na zasadzie przeciwagi.Pod wpływem grawitacji, płyty obciążeniowe wysuwają miecz do góry, w chwili opuszczania układ zawiasowy chowa miecz pod platformę.

Standardowym sterowaniem jest solidna i odporna na uderzenia kaseta sterująca z przyciskami Góra/Dół/Awaria na kablu spiralnym o długości 1,8m. Często sterowanie jest także realizowane jako skrzynka naścienna lub panel sterujący na dźwigniku (lokalizacja na barierkach).

Nasadka nachylna 45° lub do 90°

Nasadki nachylne są najczęściej stosowane przy stanowiskach pracy, przy konfekcjonowaniu detali. Osoba obsługująca może wygodnie nachylić nasadkę w celu wygodnego i ergonomicznego układania detali.

Najczęściej spotykane są dwa rozwiązania konstrukcyjne
nasadek: nachylenie do maks. 45°
lub do 90°
wzdłuż krótkiego lub długiego boku, z uwzględnieniem środka ciężkości ładunku.

Stojaki i postumentyStojaki są często stosowane, jeżeli podest ma być stosowany na różnych stanowiskach pracy. Między fundamentem a ramą nośną podestu jest miejsce do podjazdu np. wózkiem paletowym w celu przestawienia dźwignika w inne miejsce.

Stojaki są stosowane często w piwnicach
lub na poziomach technologicznych, gdzie
nie ma możliwości wykonania fundamentu.
Między stópkami stojaka jest miejsce na
widły np. wózka magazynowego, tzn.
istnieje możliwość podjazdu pod dźwignik
i nasadzenia ładunku.

Przenośniki rolkowe i kulkoweDźwigniki z przenośnikami rolkowymi lub kulkowymi są stosowane w wielu branżach, w liniach technologicznych.

Dźwigniki z przenośnikiem rolkowym są odpowiednio
wzmocnione i dostosowane do
przechwycenia zwiększonych sił bocznych,
działających na płaszczyźnie platformy.
Wg życzeń naszych Klientów stosowane są
przenośniki ręczne oraz napędzane
elektrycznie z pełną integracją
sterowania.

Okrągla tarcza obrotowaOkrągła tarcza obrotowa jest najczęściej nasadzana na platformę podestu i umożliwia łatwy obrót ładunku nałożonego na dźwignik.

Prostokątna płyta obrotowaProstokątna płyta obrotowa jest łożyskowana i dokręcana na poszyciu platformy. Czujnik pozycyjny monitoruje jej pozycję i blokuje możliwość opuszczania podestu, jeżeli płyta jest obrócona o 90 stopni.

System monitorowania pozycji płyty jest konieczny z przyczyn bezpieczeństwa pracy. Opuszczanie podestu z płytą odwróconą o 90 stopni może spowodować zagrożenie zgniecenia lub ścięcia. Myślą przewodnią podestów Columbus Mckinnon jest “Bezpieczeństwo najpierw!”.

Czujniki pozycyjne i automatykaCzujniki pozycyjne i podzespoły automatyki umożliwiają zautomatyzowanie procesów, np. podnoszenia lub opuszczania. Zastosowanie elementów monitoringu pozycji dźwignika konieczne jest także w zaawansowanych układach sterowania, np. kilkupoziomowych.

Columbus Mckinnon stosuje sterowniki SPS najczęściej na bazie SIEMENS S7000, SIEMENS LOGO lub Finder oraz inne, wskazane przez Klienta.

Podwozie przejezdnePodest wyposażony w podwozie przejezdne staje się mobilny. Podwozie składa się z dwóch rolek skrętnych oraz 2 rolek stałych.

Columbus Mckinnon stosuje markowe rolki na wysokogatunkowych łożyskach, gwarantujących komfort skrętu i prowadzenia.

Oszybowania oraz bramki systemoweW ramach kompleksowej obsługi klientów projektujemy, produkujemy i montujemy oszybowania zewnętrzne dla dwóch-lub więcej miejsc dojścia.

Projektujemy, produkujemy i montujemy oszybowania zewnętrzene.

Inne opcje

  • blokady przeciwwywrotne
  • okrągłe lub prostokątne tarcze obrotowe
  • wersje ruchome dźwigników
  • wyłączniki pozycyjne (podczerwieniowe)
  • sterowania na bazie sterowników lub zintegrowane ze sterowaniem użytkownika
  • tory jezdne
  • i wiele innych, indywidualnie dopasowanych do wymagań użytkownika